شماره آگهی : 319716

خدمات شبکه ترازنت-نصب و راه اندازی شبکه- پشتیبانی شبکه- خدمات کامپیوتری

شماره تماس : 02158452000

نشانی
تهران ، خیابان ولیعصر ، پایین‌تر از میدان ونک ، خیابان فوزی (هفتم) ، پلاک 4 ، طبقه 6 ، واحد 12


شماره تماس
021-58452000


ایمیل ما
info@taraznet.com


هر شبکه برای پیاده سازی نیاز به تجهیزات اکتیو دارد. در حالت کلی به تمامی تجیهزاتی که در شبکه وظیفه تولید، بازتولید سیگنال‌ها در شبکه را برعهده دارند تجهیزات اکتیو شبکه گفته می‌شود. شبکه‌ها از دو قسمت تشکیل شده‌اند، تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات پسیو شبکه، که به افرادی که در زمینه اکتیو شبکه تخصص دارند، اکتیو شبکه و به افرادی که در زمینه پسیو شبکه فعالیت دارند پسیو کار شبکه گفته می‌شود.

ما در این مقاله از وب سایت ترازنت به سوال تجهیزات اکتیو شبکه چیست پاسخ داده‌ایم. عموما پسیوکاران شبکه یکی از پولسازترین شغل‌ها را در اختیار دارند. تجهیزات اکتیو شبکه وابسته به آن که هر شبکه قرار است چه کاربردهایی داشته باشد می‌تواند متفاوت باشد.

کارت‌های شبکه را می‌توان یکی از اصلی‌ترین تجهیزات اکتیو شبکه در نظر گرفت. این تجهیز وظیفه برقراری ارتباط بین وسیله انتقالی (کابل شبکه) و همچنین کلاینت را بر عهده دارد.

خدمات شبکه کامپیوتری– خدمات پشتیبانی شبکه– خدمات اکتیو شبکه– خدمات پسیو شبکه– خدمات امنیت شبکه– خدمات راه اندازی شبکه– خدمات مشاوره شبکه
موارد دیگری مانند روتر، هاب، سوئیچ و … را می‌توان جزو با اهمیت‌ترین تجهیزات شبکه در نظر گرفت. پرینتر تحت شبکه را نیز می‌توان یکی از تحهیزاتی در نظر گرفت که اگر بخواهیم قابلیت چاپ را به تمامی کلاینت‌ها بدهیم نیاز است که پرینتر تحت شبکه را به شبکه خود متصل کنیم.

همچنین در حال حاضر مودم‌ها را می‌توان یکی از اصلی‌ترین تجهیزات اکتیو شبکه در نظر گرفت که کاربران برای متصل شدن به اینترنت به آن نیاز خواهند داشت. در این مقاله از وب سایت پشتیبانی شبکه ترازنت به بررسی دقیق تجهیزات اکتیو شبکه خواهیم پرداخت و همچنین به صورت دقیق خواهیم گفت که تجهیزات اکتیو شبکه چیست. با ما همراه باشید.

تجهیزات اکتیو شبکه چیست؟
مهمترین تجهیزات اکتیو شبکه

همان طور که در مقاله تفاوت بین تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه عنوان شد، تجهیزات شبکه را می‌توان به دو دسته تجهیزات اکتیو و پسیو تقسیم بندی کرد. این تجهیزات همان طور که از نامشان مشخص است در شبکه عملیاتی‌هایی انجام می‌دهند که باعث ایجاد تغییرات روی داده‌های شبکه می‌شود. به نوعی می‌توان گفت هر گونه تجهیزی که در شبکه وظیفه تولید، هدایت و بازتولید سیگنال‌های الکترونیکی را بر عهده داشته باشد، تجهیزات اکتیو شبکه نامیده می‌شوند.

تولید و بازتولید سیگنال‌ها توسط تجهیزات اکتیو شبکه را می‌توان اصلی‌ترین وظیفه تجهیزات active شبکه در نظر گرفت. پس از آن که این سیگنال‌ها تولید یا بازتولید شدند، این سیگنال‌ها توسط تجهیزات پسیو شبکه مسیریابی و به مقصد هدایت می‌شوند و فرق بین تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات پسیو شبکه در انواع و وظایف آن‌ها است.

معرفی انواع تجهیزات اکتیو شبکه
همان طور که گفته شد در یک شبکه کامپیوتری وابسته به آن که نوع کارکرد و خدمات شبکه چیست و همچنین این شبکه قرار است در چه محیطی پیاده سازی شود، به تجهیزات اکتیو مختلفی نیاز خواهد بود. به عنوان مثال در یک شبکه که تنها 20 کلاینت در آن وجود دارد، از یک سوئیچ 20 پورت استفاده می‌کنیم اما در یک شبکه با 24 کلاینت نیاز است که از سوییچ متناسب با این شبکه استفاده کنیم. از جمله مهم‌ترین تجهیزات شبکه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

هاب شبکه (Hub network)
هاب شبکه

هاب در هر شبکه یک وظیفه عمده دارد و آن هم برقراری ارتباط تمامی سیستم‌ها در یک شبکه با یک دیگر است. در حال حاضر از هاب‌ها به دلیل آن که سرعت قابل توجه‌ای ندارند و همچنین تجهیزات اکتیو دیگری جایگزین آن‌ها شده است، کمتر استفاده می‌شود و به نوعی می‌توان گفت که هاب در حال حاضر به صورت کلی از تجهیزات شبکه اکتیو خارج شده است.

سوئیچ شبکه (Network switch)
سوئیچ شبکه

عموما در تمامی شبکه‌هایی که در حال حاضر نیاز به راه اندازی دارند، حضور switch لازم و ضروری است. همان طور که گفته شد این تجهیز در حال حاضر جایگزین هاب‌ها شده‌ است.

سوئیچ‌ها که یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی بین کلاینت‌ها در شبکه‌ هستند یکی از تجهیزات رایج اکتیو موجود در هر شبکه هستند. در حال حاضر سوییچ‌ها دارای انواع مختلفی هستند که وابسته به کارکرد شبکه و همچنین میزان نودهای موجود در شبکه نوع متناسب را باید انتخاب کنید.

برندهای مختلفی در حال حاضر به تولید سوییچ شبکه پرداخته‌اند که از این میان می‌توان به سوئیچ‌های برند سیسکو اشاره کرد. در یک توضیح کلی می‌توان گفت که سوئیچ‌ها وظیفه برقراری ارتباط بین دو دستگاه مختلف را بر عهده دارند. توجه به این نکته که سرعت دستیابی کاربران متصل شده به یک سوییچ، تاثیری بر روی سرعت دسترسی دیگر کاربران حاضر در شبکه ندارد.

مودم (Modem)
مودم تجهیزات اکتیو شبکه

روش‌های مختلفی برای دستیابی به اینترنت در حال حاضر وجود دارد که یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه‌ها استفاده از مودم به عنوان یک وسیله دستیابی است. نسل قدیمی مودم‌ها با نام مودم‌های dial-up شناخته می‌شدند در حالی این مودم‌ها در حال حاضر هیچگونه کاربرد و نقشی در اتصال کاربران به اینترنت ندارند.

مودم‌های ADSL در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین راه‌های اتصال کاربران به شبکه جهانی اینترنت به حساب می‌آیند. مودم‌ها که نیز یکی از اصلی‌ترین تجهیزات پسیو شبکه به حساب می‌آیند دارای انواع مختلفی هستند، رایج‌ترین نوع دسته بندی مودم‌ها را می‌توان مودم‌های سیمی و مودم‌های دارای وای‌فای در نظر گرفت.
پشتیبانی شبکه
خدمات شبکه
کابل کشی شبکه
خدمات پسیو شبکه
خدمات passive شبکه
راه اندازی VOIP
مجازی سازی
نصب و راه اندازی اکتیو دایرکتوری
نصب و راه اندازی فایروال و اعمال سطوح دسترسی
نصب و راه اندازی مایکروسافت لینک
نصب و راه اندازی Microsoft Lync
راه اندازی مرکز تماس سیسکو CUCM و CME
راه اندازی مرکز تماس Elastix و استریکس
فروش سانترال پاناسونیک
نصب و راه اندازی سانترال پاناسونیک
فروش تجهیزات سیسکو
فروش Cisco
فروش سرور اچ پی
فروش سرور HP
نصب و راه اندازی تجهیزات سیسکو
فروش میکروتیک
نصب و راه اندازی تجهیزات میکروتیک
مشاوره شبکه
نصب و راه اندازی Exchange Server
نصب و راه اندازی میل سرور
طراحی و اجرای شبکه
راه اندازی لینوکس
نصب و راه اندازی سرویس های لینوکسی
نصب و راه اندازی سرویس های مایکروسافتی
طراحی و اجرای اتاق سرور
طراحی و اجرای دیتاسنتر
ارائه راهکارهای امنیتی
مشاوره امنیت شبکه
مدیریت کاربران و کنترل پهنای باند
راه اندازی کش سرور
راه اندازی Varnish
راه اندازی وب سرور apache ، Nginx ، IIS و ...
مونیتورینگ شبکه
نصب و راه اندازی MRTG ، Munin ، PRTG ، Nagios ، Zabbix
راه اندازی سرور بک آپ
فروش و نصب و راه اندازی آنتی ویروس تحت شبکه
راه اندازی فروشگاه اینترنتی
نصب و راه اندازی مجنتو
طراحی وب سایت
فروش دوربین مدار بسته
خدمات دوربین مدار بسته
راه اندازی مایکروسافت CRM
فروش فایروال
راه اندازی کنفرانس صوتی و تصویری
  • طراحی سایت حرفه ای

    با طراحی سایت حرفه ای می توانی کسب و کارت را متحول کنی . سایت حرفه ای می تواند میزان بازدید سایت را بالا ببرد و فروش را افزایش دهد . طراحی سایت حرفه با وب برتر حتما روی لینک زیر کلیک کن و اطلاعات دریافت کن

    webbartar.com

راهنمای ثبت آگهی رایگان | ثبت آگهی رایگان