شماره آگهی : 320090

خرید تجهیزات شبکه و سرور | پشتیبانی و خدمات شبکه | خدمات شبکه

شماره تماس : 02158452000

هزینه راه‌اندازی شبکه کامپیوتری به چه عواملی بستگی دارد؟
یکی از نکاتی که ممکن است برخی از مدیران را نگران کند، هزینه‌های لازم برای راه‌اندازی و نصب شبکه کامپیوتری است. به طور کلی هزینه راه‌اندازی شبکه کامپیوتری می‌تواند از مجموعه‌ای به مجموعه دیگر متفاوت باشد؛ به همین دلیل نمی‌توان مقدار مشخصی را برای آن در نظر گرفت. اما پیش از آنکه به سراغ راه‌اندازی و نصب شبکه بروید، بهتر است با عواملی آشنا شوید که می‌توانند بر قیمت و هزینه راه‌اندازی و نصب شبکه در سازمان شما تاثیرگذار باشند. این عوامل عبارتنداز:

سرور شبکه
سرور شبکه برای راه اندازی شبکه کامپیوتری

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه راه‌اندازی شبکه کامپیوتری، نوع سرور است. سرور مهم‌ترین سخت‌افزار مورد نیاز برای راه‌اندازی شبکه است. هزینه نصب شبکه بسته به آنکه سرور انتخابی شما ویندوزی یا لینوکسی باشد متفاوت خواهد بود. با انتخاب هر یک از این سرورها نوع روتر و سوئیچ به کار رفته در شبکه شما نیز تغییر خواهد کرد. علاوه بر این اگر قصد دارید که در شبکه خود از استراتژی‌های بک‌آپ‌گیری استفاده کنید، باید تاثیر آن بر قیمت نهایی را در نظر داشته باشید.

استفاده از نرم‌افزارهای امنیتی
نرم افزار امنیت شبکه

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت خدمات راه اندازی شبکه، استفاده از نرم افزارهای امنیتی است. اتصال سیم و کابل‌ها برای اتصال دو کامپیوتر تنها چیزی نیست که برای راه‌اندازی و نصب شبکه به آن نیاز دارید؛ ملزومات راه اندازی شبکه بیش از این موارد هستند. بسیاری از مدیران تمایل دارند که در شبکه کامپیوتری خود امکان مانیتورینگ و هشدار نیز داشته باشند. برای این کار نیاز به نرم‌افزارهای امنیتی مخصوص خواهد بود که برای پایش دائمی کاربران نیز کاربرد دارند. استفاده از چنین قابلیتی می‌تواند در انتها هزینه‌های مربوطه را افزایش دهد. برای اطلاع از تعرفه خدمات کامپیوتری سال 99 می‌توانید با ما در ترازنت در ارتباط باشید.

کابل‌کشی شبکه
کابل‌کشی شبکه

چه عواملی بر قیمت کابل کشی برق موثر است؟ از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه راه‌اندازی شبکه کامپیوتری، سیم‌کشی‌های مربوطه است. کابل‌کشی از جمله اجزای مهم در شبکه است زیرا به وسیله آن می‌توانید ارتباط میان کامپیوترها و سخت‌افزارهای مختلف را برقرار کنید. برای کابل‌کشی شبکه می‌توانید از انواع مختلف کابل‌های شبکه استفاده کنید. نوع کابل انتخابی بر هزینه نهایی راه‌اندازی شبکه شما موثر خواهد بود. به طور مثال اگر می‌خواهید از کابل‌های فیبر نوری استفاده کنید، باید هزینه بیش‌تری را در نظر داشته باشید. زیرا این کابل‌ها کیفیت و سرعت بالاتری نسبت به نمونه‌های مسی یا آلومینیومی دارند.

بسته به اینکه شما بخواهید از چه میزان سرعت اینترنت بهره ببرید هزینه کابل­کشی متفارت خواهد بود. کابل CAT-6 حدود 30 هزار تومان برای یک متر است و کابل CAT-7 کمی گران­تر خواهد بود. سپس، شما همچنین باید در هزینه سایر مواد مانند روتر، سوئیچ اترنت، جک‌های RJ45، پریزهای اضافی برق (در صورت لزوم)، صفحات، دوشاخه ها، پانل­‌ها و سایر اجزای سازنده که نصب را کامل می­کنند، در نظر بگیرید.

هزینه راه‌اندازی و پشتیبانی شبکه
شرکت خدمات راه‌اندازی شبکه مورد نظر شما ممکن است هزینه متفاوتی نسبت به سایر شرکت‌های راه‌اندازی شبکه داشته باشد. تعرفه قرارداد نیز می‌تواند با توجه به کوچک یا بزرگ بودن شبکه، پیچیدگی‌ آن، سخت‌افزارهای به کار گرفته شده، و همچنین نرم‌افزارهای نصب شده بر روی کلاینت‌ها متفاوت باشد. علاوه بر این شما پس از اتمام نصب شبکه برای نگهداری از سرور و رفع مشکلات مربوطه به پشتیبانی نیز نیاز خواهید داشت. هزینه مربوط به پشتیبانی شبکه کامپیوتری نیز می‌تواند به عوامل گوناگونی بستگی داشته باشد. بدین ترتیب بهتر است در هزینه راه‌اندازی شبکه کامپیوتری خود این مورد را نیز در نظر داشته باشید.

پیش از نصب شبکه به این نکات توجه کنید
حال که درباره مزایای استفاده از شبکه و همچنین عوامل تاثیرگذار بر هزینه راه‌اندازی شبکه کامپیوتری صحبت کردیم، شاید بهتر باشد نکاتی را بررسی کنیم که باید پیش از استفاده از یک شبکه کامپیوتری در سازمان خود به آن‌ها توجه داشته باشید. پیش از هر چیز سعی کنید به سوالات زیر پاسخ دهید. پاسخ به این سوالات می‌تواند نیازهای شما را روشن کرده و مسیر بهتری برای راه‌اندازی شبکه برای شما ترسیم کند. همچنین با توجه این نکات می‌توانید تا حدودی قیمت نصب و راه اندازی شبکه را تخمین بزنید.

تعداد کامپیوتر‌ها، پرینترها، اسکنرها، و دیگر سخت‌افزارهایی که قرار است به شبکه متصل شوند چقدر است؟ آیا این تعداد در آینده افزایش خواهد داشت؟
کاربران این شبکه کامپیوتری به چه نرم‌افزارها و امکاناتی نیاز خواهند داشت؟
کاربران در این شبکه کامپیوتری چه نوع فایل‌هایی را به اشتراک می‌گذارند؟
آیا نیاز است که از فضای خارج شرکت به اطلاعات داخل شرکت دسترسی وجود داشته باشد؟
ساختار وایرلس شبکه باید تا چه شعاعی را به طور کامل پوشش دهد؟
نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری

از شبکه سیم‌دار استفاده می‌کنید یا بی‌سیم؟
یکی دیگر از نکاتی که باید پیش از راه‌اندازی شبکه به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، استفاده از شبکه‌های بی‌سیم یا سیمی است. هر یک از این شبکه‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. شبکه‌های سیم‌دار بسیار سریع‌تر عمل می‌کنند و ایمن‌تر نیز هستند اما نسبت به شبکه‌های بی‌سیم فرایند نصب و راه‌اندازی مشکل‌تری دارند؛ زیرا شما باید مکان تمام سخت‌افزارهای مورد نیاز در شبکه را در نظر داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را به بهترین شکل ممکن در شبکه جای دهید. البته شما می‌توانید از ترکیبی از شبکه‌های سیمی و بی‌سیم نیز استفاده کنید.

به طور کلی اگر می‌خواهید از دردسرهای مربوط به سیم‌کشی خلاص شوید بهتر است از شبکه‌های بی‌سیم استفاده کنید. اما اگر امنیت و سرعت در شبکه کامپیوتری شما اولویت بیش‌تری دارد، استفاده از شبکه‌های با سیم گزینه بهتری خواهد بود. با توجه به قیمت نصب و راه اندازی شبکه، بهتر است در انتخاب نوع شبکه نیازهای بعدی شرکت خود را نیز در نظر داشته باشید تا در آینده نیازی به تغییر شبکه کامپیوتری خود پیدا نکنید.

هزینه متخصص شبکه دیگر عامل در تعیین هزینه‌ای است که شما برای نصب شبکه رایانه­ای برای شبکه باسیم پرداخت خواهید کرد. در حال حاضر، متوسط ​​نرخ کار حدود 100 تا 200 هزار تومان در ساعت است. بسته به پیچیدگی، شبکه جدید یا شبکه موجود و سایر عوامل.

جدول زمانی فرآیند نصب متغیر است
زیرا شامل اجرای کابل­ها، نصب سخت افزار و لوازم جانبی لازم، پیکربندی شبکه، ایمن­سازی کابل­­ها و سایر عناصر است که از یک کار به کار دیگر به طور قابل توجهی متفاوت است. بنابراین، اگرچه یک پروژه فقط 30 ساعت طول می­کشد، زیرا اجزای شبکه از قبل موجود و آماده هستند، اما با توجه به کار اضافی، نصب وسایل جدید با همان مقیاس ممکن است 50 ساعت طول بکشد.

هزینه مکان شبکه‌ ­سازی
به خاطر داشته باشید جایی که شبکه مرکزی را نصب می­کنید، بر هزینه کلی پروژه نصب تاثیر می‌گذارد. نصب یک شبکه در مکانی نامناسب مثل کمدی کوچک، هزینه کار بیشتری خواهد داشت؛ زیرا دسترسی به منطقه و فعالیت تکنسین­ها دشوارتر است.


نشانی
تهران ، خیابان ولیعصر ، پایین‌تر از میدان ونک ، خیابان فوزی (هفتم) ، پلاک 4 ، طبقه 6 ، واحد 12


شماره تماس
021-58452000
داخلی فروش: 110