شماره آگهی : 329309

ساخت استخر در برق آلستوم

شماره تماس : 09120347944

NAQIBPOOL GROUP

گـروه نقیب اسـتخر

NAQIBESTAKHR GROUP

گروه مهندسین نقیب استخر
مشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، ساخت
تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های :
استخر و اسپا
در ایران و کشورهای همجواراستخر شنا چیست؟

به طور خلاصه، استخر شنا، سازه‎ای غول پیکر است که مقدار زیادی آب را در خود نگه می‏دارد.

با این حال ، هر استخری به شیوه خاص خود ، متفاوت است

برخی از استخرها به صورت روکار (Above-ground) و برخی نیز به صورت توکار (In-ground) نصب می‌شوند.

سطوح داخلی استخرها نیز از متریال مختلفی مانند وینیل، کاشی، گچ یا فایبرگلاس ساخته می‌شود. مهم نیست که چه نوعی استخر دارید؛ همه آنها وسیله‌ای برای تفریح کردن و خنک شدن هستند!

آب شهر در مقابل آب چاه

بسته به محل زندگی و نوع سیستم آب، مشخصات آب ورودی به استخر می‌تواند بسیار متفاوت باشد. تفاوت بزرگ میان آب چاه و آب شهر این است که ترکیب مواد شیمیایی آب شهر، توسط یک مرکز حرفه ای و آب چاه، توسط شما کنترل می‏شود.

آب چاه، مواد معدنی بیشتری از جمله مس و آهن دارد که می‌توانند برای استخر شنا نامطلوب باشد. بنابراین، اگر از آب چاه برای استخر خود استفاده می‌کنید، نگهداری از آن معمولاً کار بیشتری می‌برد.

آلاینده‌های رایج آب

از آنجایی که اکثر استخرهای شنا در فضای باز قرار دارند، آلاینده‌های آبی یکسانی را در استخرها تجربه می‌کنیم. برخی از آلاینده‌ های رایج عبارتند از:

برگ درختان

حشرات

عرق بدن انسان، مواد آرایشی، لوسیون، روغن و …

میکروارگانیسم‌هایی مثل باکتری و جلبک

عناصر طبیعی مانند کلسیم، فلزات مختلف و نیتروژن

ساختمان و آناتومی استخر های توکار

در تصویر، ساختمان اولیه یک استخر توکار، نشان داده شده است. این شکل آناتومی استخر، محل ورود و خروج آب استخر را نمایش می‏دهد. آب از طریق اسکیمر(ها) و درین(های) اصلی مکش می‌شود، به درون فیلتر پمپ می‌شود و سپس از طریق خط لوله‌ی دهش، به استخر باز می‏گردد.

نکته: ساختمان داخلی تمام استخرهای توکار دقیقاً به همین صورت نیست اما اصول نصب همه آن‌ها یکی است.

هر استخر دارای یک اسکیمر برای مکش آب به خط لوله و ارسال آن به فیلتر و همچنین دارای یک نازل دهش برای بازگرداندن آب به داخل استخر می‌باشد.

خط مکش استخر

اسکیمر

اسکیمرها، محفظه‌هایی هستند که درون بتن دیواره قرار می‏گیرند و یک سبد را در خود جای می‏دهند.

اسکیمر، آب را وارد خط مکش کرده و راهی سیستم فیلتراسیون استخر می‌نماید. اسکیمرها باید یک سبد پلاستیکی کوچک داشته باشند تا هرگونه آشغال باقی‏مانده در آب از جمله برگ، چوب و حشره، قبل از ورود به خط دهش استخر، به دام بیفتند.

درین اصلی

علاوه بر اسکیمر، آب از طریق درین اصلی نیز وارد خط مکش شده و روانه‌ی فیلتر می‏شود.

درین اصلی معمولاً در قسمت عمیق استخر قرار دارد و نقش مهمی در ساختمان و آناتومی استخر دارد. اسکیمر برای مکش آب از بالای استخر و درین اصلی برای مکش آب از پایین استخر تعبیه شده‏اند. به این ترتیب، آب از همه مناطق استخر، تخلیه می‏شود.

تذکر: استخرهای توکار قدیمی‌تر، یک درین اصلی داشتند. اگر دو کفشور (درین اصلی) در کف استخر خود مشاهده می‌کنید، بدین معنی است که قدرت مکش میان دو کفشور توزیع می‌شود تا از بروز حادثه برای شناگران، به ویژه کودکان، جلوگیری شود.

خط دهش استخر

نازل دهش

پس آنکه آب استخر، فیلتر شد، از طریق نازل‌های دهش به کاسه‌ی استخر بازگردانده می‌شود.

نازل‌ دهش استخر همچنین باعث می‌شود که آلاینده‌های کف استخر به سطح استخر رانده شده و اسکیمر، شانس بیشتری برای گرفتن آنها داشته باشد.

توصیه: اگر دو یا چند نازل دهش در استخر دارید، سَری برخی از آنها را به طرف کف استخر و در یک جهت (چپ یا راست) تنظیم کنید. این عمل به بهبود سیرکولاسیون آب استخر کمک می‌کند.با ما تماس بگیرید

09121978874
09130137157
09112270236
09144503208
09155447714
09163661255
09177444313
09188810224
02177703426
02176704066

Naqibsazeh.ir
naqibpool.ir
naqibpoolgroup.ir
naqibestakhr.ir
naqibsauna.ir
naqibsazehgroup.ir
naqibspa.ir
NaqibHydrotherapy.ir

NAQIBPOOL@GMAIL.COM NAQIBESTAKHR@GMAIL.COM

گروه ساختمان و تاسیسات نقیب سازه : در سال 1387 توسط مهندس سید محسن نقیبیان بنیانگذار استخرهای چند منظوره : تفریحی ، ورزشی ، درمانی در ایران تاسیس و هم اکنون در زمینه مشاوره ، محاسبه ، طراحی ، نظارت ، ساخت تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های استخر شنا : خصوصی و عمومی آبنما ، برکه ، دریاچه مصنوعی
مجموعه پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، مجموعه اسپا و ماساژ
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک در سطح ایران و کشورهای همجوار فعالیت دارد
آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه هفتم ، واحد 740

#ساخت_استخر #ساخت_آبدرمانی #ساخت_استخرواسپا #ساخت_اسپا #ساخت_حمام_سنتی #ساخت_سونا_نمک #ساخت_سونا_خشک #ساخت_سونا_بخار #ساخت_پارک_آبی #بازسازی_استخر #تعمیر_استخر #تعمیرات_استخر #ساخت_جکوزی #ساخت_استخر_و_جکوزی #تعمیرات_سونا #تعمیرات_استخر #تعمیرات_استخر_و_جکوزی #تعمیر_و_بازسازی_استخر #تعمیرات_و_بازسازی_استخر #مشاورساخت_استخر #آببندی_استخر #آببندی_جکوزی #کاشیکاری_استخر #کاشیکاری_جکوزی #کاشیکاری_سونا_بخار #طراحی_استخر #طراحی_سونا #طراحی_جکوزی #اجرای_تاسیسات_مکانیکی_استخر #اجرای_تاسیسات_الکتریکی_استخر #اجرای_لوله_کشی_استخر #اجرای_لوله_کشی_جکوزی #بازسازی_و_نوسازی_استخر #طراح_و_مجری_آبدرمانی #طراح_و_مجری_پارک_آبی